Zajęcia muzyczne dla dzieci i niemowląt – Maluszkowe Muzykowanie

Maluszkowe Muzykowanie to zupełnie nowatorskie zajęcia muzyczne dla dzieci i niemowląt. Podczas zajęć, w duchu absolutnej zabawy, umuzykalniamy nasze maluchy. Niemowlęta i małe dzieci nie potrzebują, i nawet nie potrafią jeszcze wykonywać poleceń. One chłoną to wszystko co im oferujemy. Bez względu na to czy aktywnie biorą udział w zabawie czy też obserwują lub zajmują się własnymi, niemowlęcymi sprawami. Będąc w kontakcie z wartościową muzyką kształtuje się ich poczucie rytmu, słuch muzyczny a także i gust.

Zajęcia muzyczne dla dzieci tak małych rządzą się swoimi prawami. Konieczny jest udział i zaangażowanie rodzica. Zupełnie nie należy się przejmować, że raczkujący czy biegający maluch gdzieś powędrował i mamy wrażenie, że nie korzysta z zajęć. Nic bardziej mylnego! Dzieci uczą się przy okazji, mimochodem, bawią się i właśnie to zabawa jest ich najważniejszym zadaniem. To głównie do rodziców kieruję treści, poszerzam ich arsenał piosenek i wyliczanek, uczę jak prawidłowo stymulować niemowlę, aby później mogły jak najlepiej wykorzystać swój muzyczny potencjał.

Jeśli zależy nam na kształtowaniu niepospolitego gustu muzycznego, jeśli ważna jest dla nas wyższa kultura, jeśli w końcu pragniemy zapewnić najlepsze warunki rozwoju dla naszych maleństw warto wziąć udział w proponowanych przez nas zajęciach.  Spotkania wolne są od nagradzania, karania, bicia brawo.

Na zajęciach będziemy wspierać uzdolnienia muzyczne, z którymi rodzi się każde dziecko. A jak?

Śpiewając i bujając. Wyliczając i rymując. Wystukując rytm na naszych brzdącach i razem z nimi, a to wszystko w duchu zabawy i teatralnych wygłupów (czy jest coś co niemowlęta lubią bardziej niż śmiech?!). Zawsze mam również ze sobą moc tzw. orffowskich instrumentów. Na początku maluszki będą miały szansę swobodnie się nimi bawić. Później będziemy je zachęcać (swoim przykładem) do używania ich zgodnie z ich przeznaczeniem.

Korzystam z dorobku ludowej kultury z całej Polski ale przede wszystkim naszego regionu – Śląska, z muzyki klasycznej oraz jazzowej.

Zapraszamy do kontaktu 🙂

Facebook