Indywidualne zajęcia umuzykalniające dla 3-5 latków

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – klik! stuk! I dźwięk… Pianino jest instrumentem niezwykłym. Nawet kilkumiesięczne dziecko potrafi wyczarować na nim dźwięki – wystarczy uderzyć w klawiaturę. Co może być przyjemniejszego niż satysfakcja z pierwszych wygrywanych melodii? Kiedy widzimy i słyszymy, że to, co jest po prostu świetną zabawą przynosi oczekiwany efekt? Nasze zajęcia umuzykalniające z elementami pianina są przeznaczone dla dzieciaczków od 3 roku życia. Trwają 30 minut i odbywają się w trybie indywidualnym. Dziecko – jako odbiorca, nauczyciel – jako inspiracja i pomysłodawca…aaa może odwrotnie? Oto czego można się spodziewać na zajęciach:

  • Śpiewanie
  • Granie na pianinie
  • Granie na przeróżnych instrumentach dostępnych na miejscu – od najzwyklejszych drewnianych grzechotek, po profesjonalny kij deszczowy
  • Elementy tańca
  • Zabawa z chustkami
  • Doświadczanie muzyki na wszystkie sposoby

A co w tym czasie możesz robić jako rodzic? Rozgość się u nas, schroń przed deszczem czy słońcem, zrób sobie kawki, poczytaj coś 🙂 Niech to będzie też chwila dla Ciebie.

Zanim jeszcze zdecydujemy się na wybór instrumentu, zanim nasze dziecko będzie w stanie świadomie powiedzieć „mamo! chcę grać na pianinie!” być może poszukujemy alternatywy – czegoś, co rozwinie naszą już-prawie-młodzież całościowo. Zajęcia umuzykalniające to doskonały sposób na przygotowanie dziecka do prawdziwego grania, rozwinięcie jego talentu (a, jak wiemy, każde dziecko jest urodzonym artystą!), świetna zabawa i okazja do poznania różnych instrumentów, stylów muzycznych, sposobów grania. To moment, kiedy dziecko bardzo lubi śpiewać – i warto wykorzystać ten moment, aby wspierać tę naturalną muzykalność.

Podczas zajęć korzystamy z pianina, instrumentów perkusyjnych, oglądamy gitarę, ukulele, saksofon, flet, i wszystko co tylko przyjdzie nam do głowy i uda nam się zdobyć.. Uczymy się piosenek o najpiękniejszych melodiach, aby od małego kształtować muzyczny gust. Słuchamy muzyki z różnych epok, różnych gatunków. Dla dzieci o większej potrzebie ruchu, będzie trochę zabaw rytmicznych.

Zajęcia można kontynuować w naszej szkole zapisując się na lekcje gry na pianinie lub gitarze. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Młodsze dzieci zapraszamy na nasze zajęcia Maluszkowe Muzykowanie, które odbywają się obecnie na sali zabaw TreleMorele oraz w MDK Zawodzie.